• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

İzmir Karşıyaka Nlp Eğitimi

İzmir Karşıyaka Nlp Eğitimi
NLP

NLP ile duyu organlarımız ve hissettiklerimizle ilgilidir. NLP kullandığımız dil ile ilgilidir. NLP farkında olduğumuz ve olmadığımız stratejilerimizle ilgilidir. Bu bağlantıların doğru modelde kullanılması, “hepimiz ihtiyacımız olan kaynaklara sahibiz” önermesine uygun olarak “istenen sonucun” ne olduğunu organize etmemizi ve bu sonuçlara düşündüğümüz zamanda ulaşmamızı sağlayabilmektedir.

NLP varsayımlarına göre insanların tam ve doğru olarak gerçeği bilmesi mümkün değildir. Bu durumda amaç, ''doğru harita''yı oluşturmak değil, sistem yaklaşımına uygun en ''zengin harita''yı oluşturmaktır. Bir sorun karşısında ne kadar çok davranış alternatifi varsa başarı şansı da bu çeşitlilik oranında artar. Mükemmel kişiler, çok çeşitli bakış açıları ve çok sayıda davranış seçenekleri içeren haritalara sahip olan kişilerdir.

1.    Harita yaklaşımı: Çevremizden, sürekli olarak, işleyebileceğimizden çok daha fazla miktarda uyarı alırız ve bu bilgileri kişisel filtrelerimizden geçirerek algılarız. ‘’Kişisel filtre'’, insanın yapısına, düşünce tarzına, inançlarına, o anda içinde olduğu fiziksel-ruhsal duruma bağlı olarak değişir.

2.    Sistem yaklaşımı: Gerek insanın kendi içindeki süreçler, gerekse diğer insanlarla ve çevresiyle etkileşimi sistemseldir. Kişiler, toplumlar ve evren, birbiriyle sürekli etkileşim halinde bulunan karmaşık bir sistemler ve alt-sistemler bütünü oluşturur.

Başarınız ve mükemmelliğinizin kaynağı İçinizde sizin komut vermenizi bekliyor ve bu program size ardında başarının, mutluluğun olduğu bir kapının anahtarını verecek. Bu uluslar arası kabul edilmiş program, artık size faydası olmayan alışkanlıklarınızdan kurtulmanız ve aynı zamanda hayal ettiğiniz hayatı yaşamanız için size yardım etmeye odaklanmıştır.

NLP’nin olağanüstü yolculuğuna hoş geldiniz.

Birçoğunuz NLP’yi kitaplardan okudu, bir kısmınız yakınlarından dinledi.
Şimdi yaşamanızın zamanı geldi.

NLP dünyasındaki yolculuğunuza başlayacaksınız. Yaşamın hayal bile edemeyeceğiniz renk, koku, tat ve coşkuya sahip olduğunu fark edeceksiniz. Yaşamınız harika bir maceraya dönüşecek. Kendi hayat hikayenizin yazarı, yönetmeni ve oyuncusu olacaksınız.

Yaşamlarımızın belirli noktalarında kendimize farklı sorular sormaya başlarız. Yeni bir şeylerin arayışı için, ya da yaşamımızın anlamını bulmak için yolculuklara çıkarız. Peşinde olduğumuz şey, daha verimli bir şekilde ‘Öğrenmek’, ailemiz ve arkadaşlarımızla daha kolay ‘İletişim Kurmak’, iş hayatımızda kendimize daha fazla ‘Zenginlik Yaratmak’ ya da Ruhsal Yolculuğumuzla ilgili daha fazla anlayış edinmek için iç dünyamızı ‘Keşfetmek’ olabilir. Bu değişim için karar vermiş olabiliriz.

Bu yollardan hangisinde yürümekte olursanız olun, NLP’nin Çağrısına kulak verip çalışmalara katıldığınızda, daha hızlı, daha etkili ve daha başarılı olmak için yardım alacaksınız.

NLP bir Sanat, bir Bilim ve bir Keşf Yolculuğudur. Bir insan olarak mükemmel olmak için çaba göstermektir. Kişisel özgürlüğünüz için size sunulan büyülü bir araçtır.

Gelin NLP Çalışmalarının dilini, yöntemlerini ve tekniklerini kullanmaya başladıktan sonra sizi bekleyen değişimleri birlikte hayal edelim. Aileniz, eşiniz ve arkadaşlarınızla daha tatminkar ilişkiler kurabileceksiniz; Eğitim alanında muhteşem sonuçlar alabileceksiniz; Dehanıza erişeceksiniz; İş hayatında büyük başarılar kazanacaksınız; hayatınızın her alanı daha fazla zenginlikle dolacak!…

NLP Pratisyeni olmak, gerçek potansiyellerinizin farkına varmanız için bir başlangıçtır. NLP Pratisyen Eğitimi’nin içeriği, üniversitelerde, iş dünyası eğitimlerinde ya da kitaplarda bulunmaz. Bu bilgilerin içeriği sizin içinizde gizlidir. Kişisel Dehanız içinizde sizin onu bulmanız ve kullanmanız için bekliyor. Bu eğitim programı size uyanış ve keşf yolculuğunuzun anahtarını verecek!…

Uluslar arası NLP standartlarına uygun olan bu 9 günlük program, size yarardan çok zarar getiren düşünce, söz ve davranış alışkanlıklarınızdan kurtulmanız ve hayallerinizi gerçekleştirmeniz için  yardımcı olmak gayesiyle hazırlanmıştır. Program özetle şunları içermektedir:

1.    KENDİ GELECEĞİNİZİ YARATIN: Bizler temsil sistemlerini kullanarak geçmişi hatırlayabilir ve geleceği hayal edebiliriz. Kendi geleceğimizin nasıl olmasını istiyorsak, bunu zihinsel olarak prova edebiliriz. İster üniversite öğrencisi, ister iş adamı, anne, baba ya da meraklı bir insan olun, geleceğinizi nasıl programlayabileceğinizi öğrenmek sizin için çok yararlı olacaktır. Bir düşünün: Yeni stratejiler öğreniyorsunuz ve hayallerinizin bile ötesindeki sonuçlarla sınavlarınızı geçiyorsunuz. İş hayatınızda bir atılım yapıyorsunuz. Hayalinizdeki evi planlıyorsunuz ve şimdiden o programın içine giriyorsunuz. Bu program sayesinde başarılı olmanın üç anahtarı olan ‘Olanaklılık’, ‘Beceri’ ve ‘Değerlilik’ sizin için çalışmaya başlıyor.

2.    BAŞARILI İNSANLARI MODELLEYİN: NLP Programı, mükemmel olanın modellenmesi yöntemidir. Kimlerin beceri ve yeteneklerini seviyorsunuz? Kimlere hayranlık ve saygı duyuyorsunuz? İş adamları, şarkıcılar, sporcular, hızlı dil öğrenenler…NLP’nin Modelleme Süreci ile bu insanların yeteneklerini Nörolojik Düzeylerde modelleyebilir, ulaşmak istediğiniz ‘Sonuçları’ gerçekleştirmek için nörolojik düzeylerinizi yeniden programlayabilirsiniz. Bir beceriyi ya da yeteneği modellemek için gerekli olan beceriler şunlardır: Modelin ‘Davranış ve Fizyolojisi’, ‘Düşünme Şekli’, ‘İnanç ve Değerleri’. Bu Modelleme, başarılı bir gelecek yolculuğu için elinize alacağınız pasaportunuzdur.

3.    İLETİŞİM BECERİLERİNİZİ GELİŞTİRİN: NLP günümüzde dünyadaki en güçlü İletişim Modelidir. İletişimle ilgili bu sistemli çalışmanın sonunda diğer insanlarla olumlu iletişim kurmak, sizin için alfabeyi bilmeniz kadar kolay olacaktır. Başkalarını suçlamayı bırakıp, yaşamınızın sorumluluğunu üstlenmeyi başaracaksınız. Aileniz, arkadaşlarınız ve iş hayatınızdaki insanlarla tatminkar ilişkiler kurabileceksiniz. Dil kalıplarınızdaki, fizyolojinizdeki ve düşünce kalıplarınızdaki değişiklikler sizin değişim sürecindeki başarılarınızın göstergesi olacaktır.

4.    DİLİNİZİ GELİŞTİRİN: Sesinizin tonunu ve yüksekliğini değiştirerek, bilinli ve biliçdışı zihninize yeni destekleyici cümleler yerleştirerek, İçsel Konuşmalarınızı düzenlemeyi öğreneceksiniz. Kendinizi daha şimdiden iyi hissetmeye başladınız değil mi?.. Bu program sırasında dilinizin nasıl bütün davranışlarınızı programladığını, bunun da deneyimlerinizi nasıl doğrudan etkilediğini anlayacaksınız. Bu sayede daha fazla kişisel güç ve özgürlüğe sahip olacaksınız. Kendi Ruhsal Halinizi kendiniz belirleyebileceksiniz.

5.    FİZYOLOJİNİZİ VE DAVRANIŞLARINIZI DEĞİŞTİRİN: Genel Ruh Halinizi dört açıdan değerlendirebilmeyi öğreneceksiniz: ‘Fizyolojiniz’, ‘Düşünceleriniz’, Baskın Duygusal Haliniz’ ve ‘Manevi Haliniz’. Fizyolojinizi ise şu açılardan değerlendirebileceksiniz: bedeninizin duruşu genellikle nasıldır? Ne kadar sağlıklı, rahat ve dengeli? Hafif mi, ağır mı hissediyorsunuz? Enerji düzeyi ne ve bu düzey yürürken, otururken ya da ayakta dururken nasıl değişiyor? Bütün bunları öğrenip değişiklikler yapabileceksiniz.

6.    DÜŞÜNCE KALIPLARINIZI GELİŞTİRİN: Olumsuz düşünce kalıplarından kurtulabilmeniz için önce ‘Dikkat’, ‘Farkındalık’ ve ‘Zihinsel Enerji’ çalışmaları yapmanız gerekir. Zihinsel resimleriniz ve sözcüklerinizle duygularınızın tümüyle farkında olmayı öğrendiğinizde, her şey sizin için daha kolaylaşacak.

7.    DUYGULARINIZI KONTROL EDİN: Kendinizle dost olabilmeniz ve kendinize rehberlik edebilmeniz için duygularınızın farkında olmalısınız. Farkındalık gücünüzü geliştirmelisiniz. Bu programın sonunda, duygularınızın kontrolünü nasıl elinize alabileceğinizi, bedeninizdeki ve zihninizdeki kaynakları nasıl doğru kullanabileceğinizi öğreneceksiniz. Geçmişte kalan olumsuz duygularınıza ve duygusal tepkilerinize sonsuza dek “Güle güle”diyeceksiniz.

8.    BİLİNÇDIŞI ZİHNİNİZİ TANIYIN: Dünyadaki bütün eski kültürler ve kadim bilgelikler ‘Bilinçdışı Zihnin Gücüne’ nasıl erişebileceklerini biliyorlardı. Sizler de bu program sırasında hipnoz, dil teknikleri ve meditasyon aracılığıyla bu eski ‘Sırları’ öğreneceksiniz. Bunun yanında kendi dünyanızda zaten nasıl hipnotize olmuş olduğunuzu da öğreneceksiniz. İç dünyanızın kontrolünü elinize alabileceksiniz. Bilinçdışı zihnin Hazine Sandığı hepimizde var. Onu nasıl açacağımızı ve nasıl kullanacağımızı bilmiyoruz. NLP Pratisyen Eğitimi size sınırsız kaynaklara sahip bu Hazine Sandığınızın anahtarını verecek.

9.    EVRENSEL ENERJİYİ VE KANUNLARI ÖĞRENİN: Fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak gelişmek ve ‘Bütünlük’ içinde yaşamak istiyorsanız, Evrenin Metafizik kanunlarını anlamanız ve Kozmik Enerjiyi kullanmayı öğrenmeniz gerekmektedir. İşte bu NLP Programında sunacağımız ‘Deneyimsel Süreçler’, yaşamınızı bütünüyle dönüştürecektir.

NLP DİPLOMA

NLP’ye giriş yapmak ve minimum 2 gün deneyim kazanmak isteyenlere özel hazırlanmış NLP’nin öncelikli tekniklerinin öğretildiği bir program.

NLP PRACTITIONER

NLP’nin gerçek değişimi, gelişimi gerçekleştirebilecek kaynakları organize edebilme becerilerini öğreten ve deneyimleten uygulama ağırlıklı bir programdır.


NLP MASTER PRACTITIONER

NLP Practitioner eğitimini almış ve NLP konusunda ustalaşmak ve kendi ile birlikte diğerleriyle de  NLP ile ilgili çalışmalara başlamak isteyen kişilere özel dizayn edilmiş bir program.


NLP TRAINER TRAINING “ EĞİTMEN” EĞİTİMİ

Trainer Training Programına katılarak NLP İle ilgili son gelişmeleri hızlı bir şekilde yakalama şansınız var. Aşağıda NLP Trainer Training Programına katılacak kişilerin öğrenecekleri bazı konu başlıkları.

- Motivasyon, karar verme ve iletişim becerilerinin geliştirilmesi.
- Fikirlerin açıkça ve gerektiğinde ortaya konması.
- Dinleyicileri bilinçdışı düzeyde etkilemenin sırları.
- Takım iletişimi ve takım ruhunun yükselmesi.
- Bilinçaltı öğrenmeyi ve öğretmeyi kolaylaştırmak.
- Anlamayı hızlandırmanın etkili yöntemleri.
- Kavram, ilke, yöntem, prosedür modellemesi.
- Bir bütün olarak öğrenen organizasyonların geliştirilmesi.
- Duruma göre stratejileri kullanmak.
- Duruma göre ağırlığını koyma.
- Mantık seviyelerinin ötesi.
- Sibernetik epistemoloji.
- Bilinçaltı satış, ikna ve prezentasyon teknikleri.
- Hiyerarşi seviyelerini ve mantik çeşitlerini izlemek.
- Öğrenen kişileri modelleme.
- NLP teknikleri ile terapi uygulamaları.
- Eğitmen kimliğini oluşturma ve geliştirme.
- Öğrencileri değerlendirme, test etme , geri bildirimde bulunma ve tekrar test etme.
- Coaching
- 4 öğrenme stili ve eğitim planlaması (4MAT sistemi).
- Bilinçaltı iletişim teknikleri.
- Sahnede çapa atma teknikleri.
- Lojistik (ve lojistikle çalışmak)
- Oturma düzenlemesi.
- Çevre düzenlemesi
- Araç, gereç
- Çevresel etkileri
- Hızlandırılmış öğrenme.
- Üretken öğrenme.
- Chunking, sıralama ve davranışların şekillenmesi.
- Yetişkin ögrenme teorisi ve hafiza dinamikleri
- Öğrenmenin 4 seviyesi.
- 7 üretken öğrenme TOTE modeli.
- Öğrenme meta programları.
- İleri dil kalıpları ve metaforlar.
- Başarili yöneticilerin/saticilarin modellenerek davranişlarinin diger meslektaşlarina aktarilmasi.
- Sahne becerileri.
- Öğretme stili geliştirme.
- Eğitimde egzersizleri kullanma stratejileri.
- Eğitimde yönlendirme stratejileri.
- Eğitimi özetleyerek sonlandırma teknikleri.
- Öğrenmenin önündeki engelleri kaldırmak.
- Ses, ritim ve vücut dilinin ustaca kullanımı.
- Eğitmenlerin notlarını gerektiğinde kullanma yada kullanmama yöntemleri.
- En yüksek kapasitede modelleme stratejileri
- Grup kalibrasyon yöntemleri.
- Grup trans uygulama becerileri.
- Eğitimde müzik, renk ve oyunların kullanımı.
- Öğrencilerin geçmişten gelen öğrenim engellerini kaldırmak.
- İki eğitmenin birlikte eğitim verme teknikleri.

İzmir Karşıyaka NLP Eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki İzmir NLP Eğitimini için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimi ni tıklayabilirsiniz

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - -
İzmir Karşıyaka Nlp Eğitimi başlıklı 2698 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın