• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

İzmir NLP

İzmir NLP
NLP

Yaşadığımız, nefes aldığımız her an değişim içindeyiz. İkinci sefer aynı kişiyle tokalaştığımız zaman bile elimizdeki hücreler kısmen değişiyor. Hiç bir şeyin farkında olmadan geldik dünyaya, kendimizin bile farkında değildik. Değişime uğrayarak aynadaki ben olduk.Bedensel değişimin yanında düşüncelerimiz, duygularımız değişiyor, zevklerimiz değişiyor, ilgi duyduğumuz her şey değişiyor. Örneğin  çok yakın bir zamana kadar çocuklarımızı karşımıza alıp bir şeyler öğretme çabasında iken şimdi çocuklarımız bize bilgisayarın nasıl kullanıldığını öğretiyor. Şimdiki  nesil eve alınan yeni bir elektronik aletin nasıl kullanılacağını bizden önce kavrıyor ve bize anlatıyor. Video çekiminden anlamadığım için o dönemde ergenliğe yeni girmiş oğlumun eve dönmesini sabırla beklerdim.(nasılsa etrafta gençler var deyip elektronik aletlerin nasıl çalıştığını bilmediğimi saymazsak) Bir anda değişiyoruz. Düşünün  şimdi düşünmek bile anlık değil mi? Ve karar vermek ve başlamak arasında belli bir zamandan bahsedebiliriz ama değişim bir anda olur.

Bandler değişimin yavaş bir süreç olduğuolgusunu dakikada bir karenin ekrana yansıdığı bir filmi seyretmeye benzetiyor.Madem değişim anlık gerçekleşiyor neden kendimizi değiştirmekte bu kadarzorlanıyoruz? Hepimiz için değişmesini istediğimiz durumlar söz konusu. Butürlü hedeflerin mantıklı ve tutarlı olduğunu kendimize kabul ettiriyoruz.Yüklü miktarda para vererek heyecanla gidip spor aletleri alıyoruz. Evimize enyakın spor salonuna kaydoluyoruz. 

Düzensiz beslenip daha sonra bir dilim pastayahayır diyebiliyoruz. Bunları  etrafımızdaki insanlarla paylaşıyoruz. Diyet  ile ilgili kitaplar okumaya başlıyoruz. Üç  gün ,dört gün ya da bir hafta her şey yolundagidiyor. Ya sonra…? Dünyanın parasını verdiğimiz spor aletini en son ne zamankullandınız? O beş kilo gitti mi? Ya da kaç kere gidip geri geldi? Bizehayatımızda acı veren ve rahatsızlık duyduğumuz alışkanlıklarımızı veşartlarımızı değiştirmekte zorlanıyoruz. Daha doğrusu kendimizi değiştirmeninzor olduğunu düşünüyoruz. Onca acıya dayanmak zor gelmiyor ama bu durumudeğiştirmek aşılmaz bir dağ gibi dikiliveriyor karşımıza. Oysa  acı çekiyorsak bu bir takım şeylerin değişmesigerektiğini gösteren bir sinyaldir. Ve de o ana kadar uyguladığımız yöntemlerinişe yaramadığının göstergesidir. Bir de mutluluğun bir bedeli varsa oda acıçekmekten geçiyor inancına kapılıyor çoğumuz. Bu doğru olsaydı en çok acı çekeninsanların en mutlu insanlar olduğu kabul edilmez miydi? İşte bu yüzden çoğuinsanlar NLP ile değişimin kolaylaştığına inanmak istemiyor. Bir zamanlargünlerce hatta aylarca süren yolculukların şimdi teknolojinin gelişmesiylebirkaç saate sığdırılmış olmasını memnuniyetle kabul etmiş durumdasınız.Şüpheniz yok bu konuda. Aynı zamanda bir beyin / zihin teknolojisi olan NLP yide denememizde ne sakınca olabilir . olumlu sonuçlarını göreceksiniz. Uzunsüren çabalar, acılar ve mutsuzluklar yaşamımızı değiştirmemizi bize söylüyor.Uzun süre acı çekmenin mantıklı bir yolu yok. Her ne kadar politika ve din gibihalüsinasyonları destekleyen sözcüler bize tam tersini söylese de. Çalışmahayatı boyunca işe aynı yoldan gidip gelen bir kişi daha kestirme bir yololduğunun farkında değildir. Çünkü  hiçaraştırmamıştır. Ta ki o bildiği yol kazı çalışmaları nedeniyle kapanana kadar.O gün farklı bir yoldan gitmesi için kişi zorlanır. Çünkü işe geç kalmakistemez. Karşılaştığı aksilik yüzünden alıştığı şeyi yapmaktan vazgeçip, küsüpeve geri dönmeyi düşünmez değil mi? Ve bu zorluklar daha kestirme yolun farkınavarmasını sağlayacaktır. Bu durumda benzinden ve zamandan kazanmaya başlar.Yaşamınızda ki uzun süreli mutsuzluklar, gittiğiniz yolun kapalı olduğunuanlatır size. Yeni ve daha kestirme yolları keşfetme zamanı gelmedi mi? NLPdünyasına hoş geldiniz.

  
NLP  Eğitimlerimiz 

* NLP eğitimleri 

* NLP Practitioner Eğitimi  

* Master Practitioneri Eğitimi

* Traineri Master Trainer Eğitimi

* Master Trainer Eğitimi


seviyelerinden oluşmaktadır. NLP Master Trainerseviyesine ulaşanlar NLP Trainer ( Eğitmen ) dahi yetiştirebilme yetkisinesahip olabilmektedirler.

NLP Diploma Eğitimi (20 Saat)
 

NLP Diploma Eğitimi; diyebileceğimiz programNLP’nin ne olduğunu, nerelerde kullanılabildiğini ve basit değişim tekniklerinikapsayan bir eğitim programıdır. Ayrıca NLP Practitioner eğitiminin ilk bölümügibidir. NLP Diploma Eğitiminin 30 saattir. NLP Diploma Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleriyapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katılımcılarımıza MTI(Mind Training Institute) tarafından NLP Diploma sertifikası verilecektir.

 
NLP Practitioner Eğitimi (50 Saat)
 
NLP Practitioner Eğitimi; NLP’yi yaşamının heralanında kullanmak isteyen bireylere göre dizayn edilmiştir. NLP Tekniklerinyanında farkındalığımızı geliştirmesi, kendimizle barışık olabilmemizi veyaşamımızdaki alışkanlıklarımızı istediğimiz şekle sokabilmemizi hedefler.
Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçmedeğerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katılımcılarımızaMTI (Mind Training Institute) tarafından NLP Practitioner sertifikasıverilecektir.
 
 

NLP Master Practitioner Eğitimi (50 saat)
 
NLP Master Practitioner Eğitimi; kendimizde vediğer kişiler üzerinde değişim özgürlüğünü bize kazandırır. Bir şeyeulaşabilmek bir özgürlükse bu özgürlüğe giden yolda kendimizi hem özgürbırakmalı hem de o özgürlüğün içinde harki prensipler ve disiplinler olmalı.İşte bunu dengeli bir şekilde yapabilmemiz master uygulamalarla mümkün.  


NLP Master Practitioner Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçmedeğerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katılımcılarımızaMTI (Mind Training Institute) tarafından NLP Master Practitioner sertifikasıverilecektir.
 

 
 NLP Trainer Eğitimci eğitimi (120 Saat)


NLP Eğitimci eğitimi, eğitim yapmak isteyen, NLPyi öğretmek isteyen yada herhangi bir tarzda sunum yapmak isteyen kişilerinsihirli bir şekilde katılımcıları hem bilinçli hem de bilinç dışı düzeyde nasıletkileyebilecekleri ve eğitim verecekleri üzerinedir.  Eğitim sonundagerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hakkazanan  katılımcılarımıza MTI (Mind Training Institute) tarafından NLP Trainer sertifikası verilecektir.
 
Uluslararası Serifikaprogramıdır. Sertifikalar MTI (Mind Training İnstitute) tarafından İngiltere'deki merkezinden  gelmektedir. Uluslar arası geçerliliği vardır.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

 

NLP Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :


İzmir’deki NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka NLP eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

İzmir NLP

İzmir NLP Kursu

İzmir NLP Teknikleri

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
İzmir NLP başlıklı 3317 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın