• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP Eğitimi İzmir

NLP Eğitimi İzmir
NLP

NLP Teknikleri 1970’li yıllarda matematikçi Richard Bandler ve dilbilimci John Grinder’in uzun süreli araştırmaları sonucunda ortaya çıkmıştır. NLP’ nin özü modellemeye dayanır. Muhteşem performansa haiz olan başarılı kişilerin nasıl bu kadar başarılı olabildikleri üzerinde odaklanmışlardır.

Tüm insanoğlun belirli bir ekip becerileri var, fakat niçin bazı insanoğlu bu beceriler üzerinde mükemmelleşmişlerdir? Bu iki bilim adamı, detaylı bir şekilde, üç ünlü terapistin davranışlarını dikkatle gözlemleyerek modellediler. Bu terapistler, Satir, Perls ve Erickson’du. Modelleme sonucunda bu üç ünlü insanoğlunun tarzlarının çok farklı olmasına karşın kullandıkları kalıpların şaşırtıcı derecede birbirleriyle benzer bulunduğunu görmüş oldular. Richard Bandler ve dilbilimci John Grinder bundan daha sonra başka başarılı insanoğlun da modellerini çıkararak çalışmalarını sürdürdüler.

NLP yaşamından memnun olmayan ya da yaşamındaki belirli bir konu da değişim arzulayan (sosyal yaşantı, ilişki, iş, okul vb. ) kişilere daha önce göremedikleri yeni alternatifler sunabilir. Doğal bu sistemde, bireyin kendi potansiyelinden faydalanması sağlanmakta ve özel teknikleri kullanarak her kişinin kendi hayat enerjisini artırması, içindeki gerçek potansiyele ulaşması sağlanmaktadır.

Sonuç olarak da öteki insanoğlun da performanslarını geliştirmek, kişiliklerini pozitif yönde yönde şekilde değiştirebilmek, iletişim problemlerini ortadan kaldırmak adına uygulayabilecekleri bir model geliştirerek uygulamaya sundular. Günümüzdeyse NLP, her düzey ve meslek alanından kişileri mesleki ve bireysel alanda geliştirme özelliği yardımıyla kendini tanıma ve geliştirmeye ilgi duyan kişiler ve uluslararası şirketler başta olmak üzere her geçen gün daha yoğun bir halde ilgi görmekte ve uygulanmaktadır.

NLP insanoğlunun olduğu her içerikte kullanılabilir. Geçmişte yaşanmış olan tecrübelerin ortaya çıkardığı stratejilerin değişimi ve kişiyi engelleyen tecrübelerin etkisinin ortadan kaldırılması sağlanabilmektedir.
NLP detayları ve NLP teknikleri, istenen neticelere ulaşmayı rahatça sağlayabilmektedir. İş yaşamında bildirişimin zenginleşmesi, satışların arttırılması, doğru karar verebilmek, geleceği planlamak, medya önünde doğru bildiri aktarabilmek, reklam ve aktarılan yazılı ve sözlü mesajların dil açısından irdelenmesi için önemli bilgiler sağlar.  NLP, kişisel olarak da kaynakların kullanılabilmesi ve var ise problemlerin ortadan kaldırılması da çok kısa zamanda ve doğru bilgi aktarımları ile gerçekleşebilmektedir.
NLP birkaç senedir var olmasına rağmen hızla gelişmiştir ve bugün, yönetim ve eğitim benzer biçimde alanlarda fazlasıyla ilgi uyandırmaktadır.

Bu konudaki ilk çalışmaların büyük bölümü, başarılı kişilerdeki ‘mükemmelliği’ model almayı içermiş ve çalışmaların çoğu da, dikkat çeken davranış ve eylemleri destekleyen ‘stratejiler’i öykünmek etme safhasında gelişmişti.

Bir yönetici olarak, NLP'nin ilke ve tekniklerini, hem iş bununla beraber kişisel yaşam deliğinizdaki davranışlarınızda köklü ve kalıcı değişimler yapmak amacıyla kullanabilirsiniz. Neye haiz olmak yada ne olmak istediğinize dayanarak ne yapacağınızı seçebilirsiniz.


NLP yardımıyla, kendi fikir süreçlerinizi daha iyi anlayarak, alışkanlığa dayalı, çoğu süre bilinçsiz olan huy ve davranışlarınızı kontrol altına almayı öğrenebilir, şimdiye kadar ulaşılması olanaksız görünen amaçlara ulaşmaya başlayabilirsiniz. Her davranışımızın temelinde derin yapıdaki kodlamaları ifade eden geri besleme devamlı olarak yapılmaktadır. Bu çerçeve içinde ve dışında kalan tüm davranışlarımız modellenebilir, öğretilebilir ve değiştirilebilir.

Hangi konu da nelerin işe yarayabileceği ise öğrenilmiş bilgilerin davranışlara aktarılması ile mümkündür. Bunun içinde öğrenmek, uygulamak ve bilginin farkında olmadığımız yeterlilik düzeyinde kullanılabilir olması gerekmektedir.

İzmir NLP Eğitimi Aşamaları

NLP yetenekleri, uzmanlar tarafınca öğretilen son derece bayağı bir. İzmir NLP Eğitim Merkezi, rahat, destekleyici ve bilgilendirici bir ortamda bunları öğrenmek ve uluslararası kabul görmüş bir NLP Sertifikalı Eğitmeni tarafınca yönlendirilmelidir.

Bireysel müdahale olanağınızı arttırarak, NLP olasılıklarını kendi benliğinizle bütünleştirirsiniz. Kendinde ve öteki insanlar üzerinde üzerinde ekolojik değişimi gerçekleştirmek için ekolojik bir çerçeve ve felsefeden yola çıkabilme kabiliyeti elde edersiniz. Kişisel temsil sistemleri, idrak etme filtreleri ve ileri dil kavramlarında ileri düzeyde gelişirsiniz. Bağlama göre gerektiği süre içerik ve süreç içinde ileri geri gidebilme seviyenizi çok arttırırsınız. Çoklu takip kabiliyeti ile beraber akıl, duygu ve gövde tercihine nazaran verimli durumları devam ettirebilme kabiliyetine haiz olmuş olursunuz.

İzmir NLP Eğitimine katılanlara, gerek eğitim içi uzmanlık alanını geliştirme aşamasında, gerekse bireylerin NLP tekniklerini kendi özel yada iş yaşamlarına uyarlama sürecine öğrenilenlerin kişin yaşamına entegrasyonu  tasarlandı.

İzmir NLP Eğitimin hemen sonra bireyin pratik ve teorik yeterlilik düzeyi test edilerek yetersiz görülen alanlardaki boşlukların doldurulması sağlanır. Bu program şu an kadar yapmakta olduğunuz NLP uygulamalarını, şu anki durumunuzdan daha etkin bir seviyeye getirmek için tasarlandı.
İzmir NLP Eğitimin süresince NLP uygulamalarının farklı uygulamalarını öğrenecek ve bu uygulamalarda kendiniz yaparken ne kadar farklı seviyede olduğunuzu anlayacaksınız. İstenmeyen davranışlardan kurtulma mevzusunda daha tesir hale geleceksiniz. Başkalarını yönlendirme becerisi çok daha üst düzeye taşıyacaksınız. Kişilere ideal performanslarını taşımayı öğreneceksiniz.


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


NLP Eğtimi için ilgili detaylı bilgi için :


İzmir NLP Eğtimi için
  0(232) 422 59 54 -  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka NLP Eğtimi için
0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli  NLP Eğtimi için
0 (258) 213 0 999 -   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya NLP Eğtimi için  
0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla NLP Eğtimi için
0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
NLP Eğitimi İzmir başlıklı 2338 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın