• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP Sertifika

NLP Sertifika
NLP

NLP; önce insanın doğal olarak neler yaptığına bakar, bunu tanımlar, nasıl yaptığını ortaya çıkarır ve sonra yaşamının her alanında yapabileceği tercihleri ona sunar. Bir bakıma onun yaşama sahasını genişletir.

Davranışlarınızdaki kalıpları ve alışkanlıkları tanımaya başladığımızda, yaşamınıza nelerin yardımcı olacağını, nelerin olamayacağını görmeye başlarsınız. NLP sizin bir nehir gibi büyük okyanuslara akabilmenizi sağlar.

NLP, mükemmelliği ve niteliği inceler. Göze çarpan kişi ve organizasyonların bu göz alıcı sonuçları ne şekilde elde ettiklerini araştırır. Bu yöntemleri diğer insanlar da aynı ya da benzer sonuçlara ulaşmak için kullanabilirler. Bu sürece modelleme denilir.

NLP, modelleme yapmak için öznel deneyimlerimizi nasıl yapılandırdığımızı, değerlerimiz ve inançlarımızın neler olduğunu ve duygularımızı nasıl kullandığımızı araştırır. Deneyimlerimizin sonucunda iç dünyamızı nasıl şekillendirdiğimizi ve ona nasıl anlamlar yüklediğimizi inceler. Hiçbir olay kendi başına bir anlam taşımaz, ona anlamı veren bizlerizdir. Farklı insanlar da aynı olaya farklı anlamlar yükleyebilirler. NLP, bizim yüklediğimiz anlamları araştırır.

NLP en iyi iletişimcileri incelemiş ve insan iletişimindeki sistemsel yapıyı oluşturmuştur. Mükemmel insanları modelleme yolu ile pratik araç ve yöntemler geliştirmiştir. Bu araçlar iş dünyasında; işe alma, eğitim, satış, müzakere ve yönetimde; iş dünyası dışında ise eğitim, hukuk ve spor alanlarında uygulanmaktadır. Bununla birlikte NLP sadece teknik bilgiden ve araçlardan ibaret olmak yerine; merak, keşif ve eğlence üçgeni üzerine kurulu bir düşünme şeklidir.


NLP nasıl ortaya çıkmıştır?


NLP, 1970’li yılların başında matematikçi Richard Bandler ve dilbilimci John Grinder’ ın belirli becerilere sahip olan insanlar ile bu becerilerde ustalaşmış insanlar arasındaki farklılıkları ortaya koyma çalışmalarıyla Kaliforniya’da doğmuştur.

Bandler ve Grinder, mükemmel performansa sahip insanları modellemiş, aynı mükemmelliğe diğer insanların da ulaşabilmeleri için gerekli teknikleri oluşturmuşlardır.


"Aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar bekleyen sadece delilerdir."Einstein


Değişim, yaşamımızın akışını değiştireceğinden cesaret ister. Şu ana kadar yaptıklarımızdan vazgeçerek yeni ufuklara yelken açmak ancak gözü pek insanların işidir.

Eğer gerçekten değişmek istiyorsak ben olmaktan vazgeçip başka birisi olmaya hazır olmalıyız, eğer bunu yapmaya hazır değilsek hemen NLP ile ilgilenmeyi bıraksak iyi olur.

Bu güne kadar yaptığımız şeyleri yaparsak aynı sonuçları alırız, farklı sonuçlar almak istiyorsak farklı şeyler yapmalıyız. Bu da şu an olduğumuzdan farklı birisi olmamızı gerektirir.


NLP kişisel mükemmelliği yakalamanın hem sanatı hem bilimidir. NLP bir sanattır; çünkü herkesin öznel düşünme ve davranma biçimleri vardır ve bunlar – özellikle duygular, tutumlar ve inançlar – tanımlanmaya çalışıldığında oldukça öznel sonuçlar ortaya çıkacaktır. NLP bir bilimdir; çünkü başarılı davranış yöntemlerinden destek alır. Birikimli bir şekilde ilerler.İş dünyasında ağırlıklı olarak Robert Dilts ve John La Valle öncülüğünde ilerleyen NLP, şirket çalışanlarının performanslarını artırmalarına önemli ölçüde destek verdiğinden şirketler tarafından tercih edilmektedir


NLP Diploma Eğitimi

 

NLP Diploma Eğitimi, NLP’ye Giriş Eğitimi‘nde NLP’nin ilkelerini içselleştirmiş katılımcıların, bir yandan iletişimlerinin kalitesini arttımayı, bir yandan da NLP Teknikleri’ni günlük yaşamlarında sorumlu ve yaratıcı bir şekilde kullanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. NLP Diploma Eğitimi’ne, NLP’ye Giriş Eğitimi’ni alanlar katılabildikleri gibi, katılımcılar direkt bu aşamadan da NLP dünyasına giriş yapabilirler.


NLP Diploma Eğitimi

NLP Diploma Eğitimi‘ne katılarak NLP’nin İlkelerini yaşamınıza kabul edecek ve bu ilkeleri yaşamak yolculuğuna doğru bir başlangıç yapacaksınız. Kendi potansiyelinizi açığa çıkaracak ve daha etkili bir şekilde kullanacaksınız. Düşünce, duygu ve davranış boyutlarında kendi yaşamınıza ilişkin yeni farkındalıklar kazanacak ve değişimin dışarıyla değil, bizzat sizin ile ilgili olduğunu keşfedeceksiniz. Kendiniz için ve başkaları için ‘hedefleri’ NASIL belirleyebileceğinizi öğreneceksiniz.

 

NLP Diploma Eğitimi‘nden Bazı Başlıklar

NLP’ye Giriş Eğitimi konularına ek olarak

Hedefler

Hedef Planlamak

İnançlar

Duyular

Dikkat

Temsil Sistemleri

Erişim İpuçları

Geleceğe Uyarlamak

Ruh Halimiz

İç Gözlem ve Dış Gözlem

Çapalar

NLP Practitioner Eğitimi


NLP Practitioner Eğitimi, profesyonel NLP eğitiminin temel aşamasıdır. Katılımcılar daha sonra katılabilecekleri NLP Master Practitioner Eğitimi’ne katılabilmek için NLP Practitioner Eğitimi’ni başarı ile tamamlanmak zorundadır. NLP Practitioner Eğitimi’nin amacı, katılımcılara yaşamlarında karşılaştıkları zorluklar karşısında kendi kaynakları ile çözüm arayışında bulunacak teknikler ve yöntemler sunmak ve katılımcılara bu yöntemleri uygulatarak katılımcıların yaşamlarında değişim ve dönüşüm yaratmaktır. Bu eğitim, katılımcılara olağanüstü bir yaşamın anahtarı sunarken, onların yaşamlarını farkındalıkla sürdürmelerini amaçlamaktadır.


NLP Diploma Eğitiminin Açıklaması

NLP Practitioner Eğitimi’ne katılarak gerekli gördüğünüzde kendinizi bir adım geriye çekerek, geriye çekildiğiniz bu konumdan neler yaptığınızı ve bunları nasıl yaptığınızı gözlemlemeği öğreneceksiniz. Kendiniz için ve başkaları için ‘hedefleri’ NASIL belirleyebileceğinizi öğreneceksiniz. Bunlar o anın gerçeklerine uygun olacak. İyi belirlenmiş hedeflerin nasıl oluşturulduğunu öğrendiğinizde Kişisel ve Profesyonel alanlarda istediğiniz hedeflere erişim şansınız artacak. Birçok farklı durumda sizin için ve başkaları için neyin gerçekten önemli olduğunu keşfedeceksiniz. Etkili Koçluk, Planlamak, Çatışkı Yönetimi yapabileceksiniz. Kendi bilinç dışınızı başarıya ulaşmak için programlayışınızda modelleyişin önemini öğreneceksiniz.

 

NLP Practitioner Eğitimi’nden Bazı Başlıklar

NLP’ye Giriş ve NLP Diploma Eğitimleri’nin konularına ek olarak

Zihin

Alt Modaliteler

Alt Modaliteleri Belirlemek

Swish Tekniği

Zaman Çizgisi

Fobi Tekniği

Stratejiler

TOTE Model


NLP Master Practitioner Eğitimi

 

NLP Master Practitioner Eğitimi, NLP Practitioner Eğitimi’ni tamamlamış NLP uygulayıcılarını ustalık seviyesine çıkarmak için hazırlanmış bir programdır. NLP Master Practitioner Eğitimi‘nde, NLP Practitioner Eğitimi’nde kazanılan beceriler uzmanlık seviyesine taşınır.  NLP Master Practitioner Eğitimi NLP’de Ustalık‘a geçiş programıdır ve sizi NLP konusunda en ileriye taşır. Bu eğitim sayesinde katılımcılar, NLP’yi ustalık boyutunda öğrenerek, derinlemesine uygulamalar ile hem kendi yaşamlarını hem de danışanlarının yaşamını dönüştürürler.


NLP Master Practitioner Eğitiminin Açıklaması  

NLP Master Practitioner Eğitimi ile farklı teknikleri ve NLP Practitioner Programı’nda öğrenilen tekniklerin tasarımını öğrenebileceksiniz. İletişimde yönlendirmek becerinizi üst seviyeye taşıyacaksınız. NLP Eğitimi’ne katılarak direnç oluşturmadan ikna etmeği ve Bilinçdışı Zihnin bir hedefi gerçekleştirmek üzere yönlendirmeği öğreneceksiniz. Bu alanda beceri kazanarak daha iyi bir Lider, daha iyi bir Öğretmen ya da daha iyi bir Koç olabileceksiniz. Dilin Derin Yapısı ile Dilin Yüzeysel Yapısı arasındaki farkı öğreneceksiniz. Daha anlayışlı bir bakış açısı ile mevcut bakış anlayışını değiştirebileceksiniz. Size rahatsızlık veren olumsuz ve hatta travmatik duyguları yönetebilir, sıkıntı veren bir olay, bir anı, bir görüntü, hatta kaygı ya da üzüntü gibi bir duygularını çözebileceksiniz.

 

NLP Master Practitioner Eğitimi’nden Bazı Başlıklar

Dil

Meta Model

Milton Modeli

Metafor

Satir Kategorileri

Meta Programlar

Yazı

Anlamak

Ölçeklemek

Çerçevelemek


Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

 

NLP Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :


İzmir’deki NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka NLP eğitimlerimiz için  0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

İzmir NLP

İzmir NLP Kursu

İzmir NLP Teknikleri

İzmir Nlp, Nlp İzmir, İzmir Nlp Teknikleri, Nlp Sertifika İzmir, İzmir Nlp Yöntemleri, İzmir Nlp Eğitimi, Nlp Eğitimi İzmir, İzmir NLP Sertifika ve Nlp teknikleriyle ilgili tüm çalışmaları buradan takip edebilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
NLP Sertifika başlıklı 1768 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın